Prvé reakcie

od | mar 25, 2019 | Bezkategórie | 0 komentárov

A už to začalo. Prvé reakcie, Prvá vlna kritiky. Veľa ľudí si myslí, že to, čo som sa rozhodol urobiť sa nedá, alebo pri najlepšom, že je to šialenstvo, nezmysel, hlúposť. TO SA MI PÁČI! Nebudem prvý a ani posledný, komu sa podarí uskutočniť si svoj sen. Aj keď podľa väčšiny neuskutočniteľný. Naozaj? Veď uvidíme. Vždy som bol tvrdohlavý a ak mi niekto povedal, že sa niečo nedá, alebo že to nedokážem, vždy ma to motivovalo k tomu, aby som to dokázal. Určite to každý z vás zažil. Prekážky sú na to, aby sa prekonávali a verím, že môj príbeh pomôže ďalším ľuďom rozhodnúť sa urobiť niečo, čo dlho odkladali len preto, lebo im iní nahovárali, že ich nápad je nereálny, nech sa vrátia na zem, do reality. TÍto ľudia zabúdajú, že realitu si každý tvorí sám. To, že nie som pretekár F1 je moje rozhodnutie, moja voľba, nik mi to nezakázal, neprekazil. Nie som pretekárom F1 preto, že by to bolo nereálne, (pretekári F1 reálne existujú), ale preto, že som reálne pre to nič neurobil.

     Mám šťastie, že moja rodina vždy stála pri mne. Aj keď nie vždy súhlasia s tým, čo stváram, všemožne sa snažia nedať svoj nesúhlas najavo. Čo k tomu povedať, sú proste úžasní. Keď som pred rodičmi spomenul svoj najnovší nápad, tak otcov komentár tu ani nemôžem uverejniť. Ale aj napriek tomu mi pomáha skontaktovať sa s ľuďmi, ktorí by mi mohli pomôcť, či podeliť sa o svoje skúsenosti. A to isté robia moje sestry. To je asi tá najdôležitejšia vec, keď začínate s niečím bláznivým. Musíte mať podporu. Obklopujte sa len ľuďmi, ktorí vás budú podporovať. Vyhýbajte sa ľuďom, ktorí sa vášmu nápadu vysmievajú. 

   Cez kamaráta som sa zoznámil s motorkárom, ktorý už má za sebou mnoho ciest. Chcel som od neho rady, porpípade akým chybám sa vyhnúť. Napísal som mu, že nemám skúsenosti, ani najazdené kilometre a vysvetlil, čo sa chystám urobiť. Email, ktorý mi Daniel poslal pre mňa bol stále je a bude hnacím motorom.

Ahoj,

podľa mňa je to úplne v pohode.
Ako na každej ceste, je môže nastať problém len s dvomi vecami:
1. peniaze a čas – pokiaľ máš toto a zdravý rozum a chuť cestovať, tak to je 70% úspechu
2. psychika – na dlhej ceste musíš byť na to nastavený. Si síce medzi ľuďmi, ale… Často som jazdil úplne sám a po týždni som sa rozprával cestou sám so sebou. 😀 Ak pôjdeš s niekým, hlavne ak sa nepoznáte, tak ber ako prirodzené, že po nejakom čase sa rozídete. U väčšiny ľudí príde k niečomu, čo ja nazývam “návratový syndróm”. ☺
Reálne si stanovuj kilometre. Najviac času zaberie ranné balenie, obed a rôzne prestávky.  Ak nie si na motorke “vysedený”, tak si určite dávaj pauzy. Stačia kratučké raz za hodinu. Keď ťa začne všetko bolieť, je neskoro. Už to len tak neprestane. ☺

Najviac mám prejazdený Balkán. Môžem ti potom poslať (prípadne sa môžeme stretnúť) typy na zaujímavé miesta (Rumunsko, Bulharsko, Srbsko, Čierna  Hora, Bosna, Albánsko, Taliansko, Sicília). Teda ak pôjdeš aj krajiny susediace z EU. Ak sa bude dať, rád tieto krajiny pôjdem s tebou pozrieť starých známych a pekné miesta.

Veľmi ma láka Španielsko, Portugalsko, tam som ešte nebol. Pekná je Litva, Estónsko – zdá sa, že len rovina, ale dá sa tam pojazdiť. ☺.

Držím palce!

A tu je moja druhá rada. Nájdite si niekoho, kto má podobné názory ako vy, je rovnako nadšený a zapálený. V prípade, že budete mať pocit, že už nedokážete prekonať ďalšiu prekážku, začnete mať pochybnosti o sebe, či o realizovateľnosti vášho nápadu, obátite sa na tohto človeka a ten vám dodá novú energiu. 

pexels-photo

Každý z nás si môže nájsť čas na to, čo má rád. Hoci len víkend, či predĺžený víkend. Využite každú možnosť žiť svoj život naplno. Ukážme ľuďom, že stojí za to žiť, žiť svoj sen.

 Uvidíme sa na ceste.

 

Pin It on Pinterest

Share This