Prečo som začal

od | jan 23, 2019 | Bezkategórie | 2 komentáre

Už som naznačil, ako bude môj život vyzerať o pár mesiacov. Apríl sa blíži a ja mám vo vrecku pár eur. Na tejto stránke sa s vami budem pravidelne deliť o svoje pokroky v prípravách na cestu. Teraz vám vysvetlím, prečo je to taký super nápad. Jednoducho preto, že už nechcem čakať, kým sa niečo stane. Viac peňazí, lepšie načasovanie… Mám pocit, že v živote máme na všetko výhovorku. Teda, my to tak nevidíme, pre nás sú to “objektívne dôvody”. Väčšinou je to strach niečo zmeniť. Možno sa nám zdá, že je príjemné o niečom snívať. Sny nám pomáhajú prežiť každodennú nudu v práci, či odpor ku každodennej rutine. Je to niečo, čo nás drží nad vodou. Sme schopní pracovať 5 dní v týždni, aby sme si užili víkend. Celý rok, aby sme mohli ísť 2 krát na dovolenku. Štvrtok voláme malý piatok, tak sa tešíme na víkend.Pracujeme, aby sme mohli utiecť s práce, tomu vravím paradox. Taká Hlava XXII.

pexels-photo-313690

  Jednoducho už nechcem čakať, niečo sa vo mne zlomilo. Začal som čítať o “slobodnom živote” a niečo som pochopil. Vždy bude nejaké potom, ale žijeme v prítomnosti. Minulosť nezmeníš. Minulosť nezmeníš a budúcnosť v reálnom čase je zase len PRÍTOMNOSŤ. A tak som sa rozhodol užívať si prítomnosť. Nechcem snívať o úžasnom živote. Keď budem jazdiť celé mesiace po svete, spoznávať ľudí a kultúry, chcem ten život ŽIŤ. Nechcem utekať z nudného života a kradnúť si z neho vzrušujúce chvíľky, chcem žiť vzrušujúci život. Pritom je to jednoduché, za všetkým stojí rozhodnutie. Pevné, nemenné. Veď to poznáte, ak sa pre niečo rozhodnete z hĺbky svojho srdca, zrazu z vás opadne nervozita, neistota a vy viete, že vaše rozhodnutie je FAKT. Nie túžba, ale istota, niečo o čom sa nediskutuje, o čom nie sú pochybnosti, žiadne váhanie, je to proste tak. Niekde som čítal, že máme 2 životy. Ten druhý začína, keď pochopíme, že žijeme len raz. Som rád, že som si to stihol uvedomiť, myslím si, že mnoho ľudí to nepochopí do konca života.

pexels-photo-1000445

   Skúste sa teraz na chvíľu zamyslieť. O čom snívate? Kde by ste teraz chceli byť? Čo by ste chceli robiť? A najbližšie týždne, mesiace roky? Ak by ste nemali žiadne obmedzenia, mali by ste dosť peňazí na doslova ČOKOĽVEK, čo by ste robili? Ako by ste žili? Vymenovali ste 10 dôvodov, prečo sa to nedá? Tak vymenujte 10 ako sa to dá.

“Cestu si nájdem, alebo spravím.”

                                                  Hannibal

  Máme zodpovednosť za seba a za svoje životy. Prišli sme na tento svet, aby sme žili.A ak už žijeme, tak žime šťastne naplno, lebo je viac než pravdepodobné, že reparát zo života robiť nebudeme.

  Mal som už nejaké skúsenosti s motiváciou, sebamotiváciou, vytyčovaním cieľov a podobne. Robil som manažéra, prehrýzol som sa mnohými knihami o úspechu a mnohými školeniami. Potom som si kúpil knihu od Marianne Cantwell: Zarábajte na tom čo vás baví a žite podľa svojho. Táto kniha ma upútala názvom, ale nečakal som od nej veľa. Lenže….

  Krátko a jednoducho  – zmenila mi život. Len čo som ju dočítal, objednal som si ďalšie, bol som tak vyhladovaný po informáciách, že som ich čítal jednu za druhou a potom znova.

  Celý svoj život som hľadal slobodu, adrenalín, a zážitky. Vždy som k tomu smeroval, ale nevidel som to. Bol to dlhý proces, ešte stále prebieha a nikdy neskončí. Každým dňom sa niečo mení a to je dobré. Aspoň pre mňa.

NIKDY SA NEVZDÁVAJTE SVOJHO SNA IBA PRETO, ŽE JEHO DOSIAHNUTIE VYŽADUJE ČAS. ČAS TOTIŽ UTEČIE TAK ČI TAK.

pexels-photo-279470

Staňte sa súčasťou tejto cesty

Páčia sa Vám moje články, sny a plány? Súčasťou tejto cesty sa viete stať aj jednoduchým poslaním emailu. Vďaka tomu dostanete pravidelne novinky a články priamo do svojho emailu. A nič z tejto cesty, vám neújde.

Vaše súkromie beriem vážne. Viac si o tom môžete prečítať na stránke Ochrana osobných údajov.

Pin It on Pinterest

Share This