B3

Plán cesty

Deň: 22

Takže Čierna Hora. Zasa. Tešil som sa. Prešiel som si miesta, ktoré som už poznal, času som mal dosť, trebalo mi urobiť asi 400 km do cieľa. plánovaný príchod cca 18.00 Tak som sa vybral vyššie cez kaňon. Super.

Doteray si neviem vybrať, či sa mi páči viac Monte Negro, alebo Bosna a Hercegovina.Čierna hora je malý štát s 600 000obyvateľmi, ale je tam čo odivovať. Bosna je veľká, ponúka viac možností. Ale možno práve preto dokáže čierna hora konkurovať v kráse väčším krajinám, lebo všetko to pekné je viac menej na jednom mieste. Dúfam, že sa tam vrátim, ubytujem sa niekde v okolí Žabljaku a budem robiť krátke jednodňové výlety. Je tam rafting, zopár ziplineov…

Ale potom sa to začalo komplikovať. Navigácia velila ísť ďalej na hraničný prechod. OK, pohoda. Po čase sa začala zhoršovať kvalita cesty, čím ďalej tým viac som zachádzal niekde na lazy. Cesta sa začínala zužovať. Pribúdali kamienky, prach, štrk. Ale v diaľke bolo vidieť lo, tak to bude preto. Prišiel som k lomu a tam vlastne cesta končila. Asfalt išiel až k fabrike a potom už len štrk. Pár km od hranice a ja sa tam nedostanem. Zas som preklial tetu z mapy cz, ale zjavne si z toho už nič nerobila, pretože mi veselo štebotala do uška, pokračujte 1,7 km. Toš to ku..a ani omylem. Takže otočka a späť. Vybil sa mi telefón. Jupiii. zastavil som v malej dedinke, kde sa so mnou dal do reči chlapík s manželkou. A on je templár a bol biker, pozná aj poľsko, maďarsko, chodia tam vystupovať… Super chlap. Nechal mi na seba kontakt, ale bohužiaľ som ťa Bojan Popadič na FB nenašiel.

V dedine som poprosil krčmára, či si u neho nemôžem nabiť telefón, v pohode. Objednal som si pivo a trpezlivo čakal, kým sa mi spamätá telefón a doplní energiu. Trochu som poklebetil s barmanom. asi po dvoch hodinách som mal telefón funkčný a dostatočne nabitý, tak som poprosil o účet. Len mávol rukou, že je to na neho. Br=anil som sa, ale nenechal sa zlomiť. Znovu sa mi potvrdilo, že čím chudobnejší ľudia, tým srdečnejší.

Nedobrovoľne som si prešiel Čiernu horu a vrátil sa zas na starú známu cestu do bosny. Iný deň by to nevadilo, ale teraz som chcel byť večer v Tučepi v chorvátsku. No a tak sa stalo, že som prišiel do campu kúsok od Tučepi o 22.00. Stratil som 4 hodiny.

ďalšie foto len tak:

Pin It on Pinterest

Share This