B3

Plán cesty

Deň: 2

  Užil som si posledný deň s rodinou, mama mi na rýchlo ušila taštičku na bandasku a so sesrou a švagrom som zašiel na normálne čapované pivo.

Ráno som sa zastavil v predajni YAMAHA Prešov, kde som od firmy Petro a spol. nafasoval oblečenie na cestu. Je to super firma a to nie len preto, že sú ochotní ma sponzorovať aj napriek tomu, že idem na Honde, ale ľudia na predajni sa naozaj zákazníkom venujú. Oblečenie značky HELD už je odskúšané a je naozaj vzdušné. Dá sa v tom vydržať aj 15 hodín.

Digital Camera

  Z Yamahy ešte k sestre na obed, sprchu a popri tom vyriešiť malý problém s gps lokátorom. Ako som už spomínal, firma GPS DOZOR mi zapožičala GPS lokátor, aby ste ma mali celú cestu na očiach. Poprípade môžete posielať tipy na trasy a miesta v mojom okolí. Ale späť k lokátoru. Pražská sestra mi večer volala, čo sa so mnou stalo, že stojím niekde pred Bratislavou. Kurňa tak to ani omylom, veď som v Prešove u rodičov. Nedeľa, do firmy sa človek nedovolá, tak trpnúť do rána. Ale ráno sa pán Svoboda z firmy GPS DOZOR ozval a keďže nebol v práci, skontaktoval kolegu a ten mi zavolal. Riešili sme to celé doobedie, až kým sa mi v hlave nerozsvietila žiarovka. Kde že to visím? Pred Blavou? Je to náhoda, že je to kúsok za hranicami? Zavolal som teda s otázkou, má karta povolený roaming? Takže pán kontaktoval poskytovateľa služieb a za chvíľu už všetko frčalo ako malo. Ale vyrazil som až poobede. No čo už, veď som šikovný, to dobehnem. Takže som sfúkol východ Slovenska, kúsok maďarska a po rýchlom skontrolovaní dokladov od moto a mňa som vstúpil do Rumunska. Krajina mi celkom pripomína ČESKOSLOVENSKO, príroda je podobná, kopce a lesy. Ale tie cesty majú ešte v horšom stave ako my. Mimochodom, keď uvidíte železničné priecestie, tak spomaľte. Fakt spomaľte! Je to hrôza. A to všetky priecestia, nech vás nepomýli, že cesta je ok.

  Zvečerilo sa, ochladilo sa, zotmelo sa. Na telefóne som zistil, že som sa o hodinu posunul dopredu. Najvyšší čas nájsť miesto na spanie. Tak som to šupol na vedľajšiu cestu a po pár 100 metroch som našiel lúku pod lesom z príjazdovou poľnou cestou. Viac som nepotreboval, zaparkoval som, rozložil karimatku a spacká a hurá spať.  Raáo ma zobudili psy, ale to už je iný deň.

Prejdené: 426,2 km

Digital Camera

Digital Camera

Digital Camera

Pin It on Pinterest

Share This