B3

Plán cesty

Deň: 18

Dnes ma čakal zvyšok Albánska a konečne Grécko. Snáď teplé kraje, pretože okrem dažďa, ktorý mi vždy visel nad hlavou sa aj ochladilo. V poprade vraj boli prízemné mrazy. Tu zatial nemrzne, ale nepremok od otca som prekrstil na neprefuk a ráno a večer sa do neho vždy nasúkam. Nie že by som nemal dosť oblečenia, nabalil som so sebou všetko čo som doma mal. 2x moto bunda, 2 x moto nohavice, obe v letnom aj jesennom prevedení a koženka kdyby náhodou. Ale keďže tašku mám tak dôkladne popripínanú gumami, nemám vôbec chuť sa do nej dostávať. Takže som vlastne prišiel na to, že zo sebou ťahám vyše 15 kg úplne zbytočne. Ale čo už, ak by som naozaj potreboval, tak mám. A zatiaľ to každý deň vyzerá, že suché oblečenie budem potrebovať, podarilo sa mi však urobiť z mrakmi dohodu. ja si ich budem fotiť a oni ma za odmenu nechajú suchého.

Keď som konečne prešiel hory na južnú stranu Grécka, teplota okamžite vyskočila. To, čo bolo na druhej strane cez deň, som dnes mal v podvečer a o chvíľu aj v noci.

Pohľad do údolia a áno sú to mraky. Priatelia Chlubnovci už ma informovali, že na chalkidiki sa blíži silná búrka s krúpami. Ako inak, veď tam predsa idem.

Zatiaľ však moja dohoda s dažďom a búrkou funguje a ja v suchu zastavujem na pumpe, ktorá vyzerá byť zavretá. Motorku zašijem za nákladniak a ja sa uložím vedľa nej.

Tak dobrú noc.

Pin It on Pinterest

Share This