B3

Plán cesty

Deň: 15

Neskoro večer som sa ubytoval v penzióne v mestečku Slunje. Domáca s dcérami mi pripravili izbu, myslim, ze to bol penzion Nika. Ked som sa pýtal, čo by som mal vidieť, tak všetky 3 okamžite odpovedali, že musím vidieť ich park. Musel som sľubiť, že sa tam pozriem. Je to hneď za centrom. Za odmenu mi vybavili zľavu na zip line. Takže ráno som sa vydal na cestu, v meste zastavil v pekárni na raňajky, stáva sa to na balkáne mojim zvykom, párky v lístkovom ceste proste zbožňujem. Ukecal som pekára, aby som mohol nechať motorku zaparkovanú za obchodom vo dvore a vydal sa na cestu. 

Hneď za mestečkom bola značka k parku s funkčným mlynom, potôčikom, malými vodopádmi… Keby tam neparkovali autá, človek by mal pocit, že sa zastavil v čase. niektoré scenérie mi pripomínajú výjavy z hobita a podobne. Človeka by asi ani neprekvapilo, keby na lúke tancovali víly.  A kto že ho vie, možno že v noci aj tancujú.

Z tejto nádhery som sa vydal pozrieť si naživo, kde sa odohrávali príbehy weternových knižiek a mayoviek – plitvické jazerá. Ale po ceste ešte dohodnutý zip line. Teda super zážitok, už sa teším keď nájdem niečo naozaj dlhé. Táto dráha mala 350 m.

Plitvické jazerá ma privítali takým radom turistov, že som to vzdal. Nestrávim deň v rade na lístok.

A aká by to bola cesta, keby som nad hlavou nemal mraky? 200 km som siel miestami, kde evidentne pred chvilou bola moja kámoška búrka.

Ďalšie fotky len tak:

Pin It on Pinterest

Share This