B3

Plán cesty

Deň: 12

Ráno som sa rozhodol preukladať batožinu na mojej diablici. Vo vetre sa do výšky naložená motorka nedá ani ovládať, ani udržať. Držal som balanc ako horský nosič. Ja viem, hovorili ste mi to všetci. Ja viem, nedal som si povedať. Problém nebol, že by som si nechcel nechať poradiť, problém bol v tom, že som nevedel, ako tú tašku upevniť, aby držala do strán. Ale v noci ma niečo napadlo. A funguje to! Hurááá.

Predtým:

A teraz:

Musím uznať, že je to neporovnateľne lepšie.

Po ceste som sa zastavil pri mestečku Plomin, kde bol nádherný výhľad.

V údolí je baňa a mnoho banských mestečiek, osád. Jedna za všetky.

Nakoniec som dorazil do mesta Pula a doprial si pár hodín na slnku a pláži. Ako sa neskôr ukázalo, urobil spm dobre, dažďa si ešte užijem.

Myslel som si, že more je modré, ale toto na tejto fotke bolo zelené. Asi ešte nedozrelo.

Keď som sa už dostatočne vyslnil, pustil som sa zas na cestu. Posunúť sa bližšie k Postojnskej jame, moja prvá zastávka. Ale už tradične sa mi nad hlavou odkialsi začali zhlukovať mraky. tak to teda nie, hľadám flek na spanie. Slovinsko ma privítalo mrholením, nebudem nič riskovať a prespím pod stanom. Áno s malým.  Stano s malým. Stano s malým s. Po ceste som si neodpustil a zastavil sa vo Viki burgery. Ukecal som šéfovi na fotku kočiek pri nálepke Antény Rock. Medzi tými kráskami som aj zabudol vyfotiť motorest. Je to pri obci Crny Kal, neminiete to.

O chvíľu som našiel miesto mimo hlavnej cesty, ktoré sa mi páčilo.

Dobre som urobil, že som si dal tú námahu a prvý krát na mojej ceste rozložil stana, lebo celú noc pršalo. A mne bolo dobre. Nakoniec to bol pekný deň, najazdené okolo 500 km, brnkačka.

Pin It on Pinterest

Share This