B3

Plán cesty

Deň: 1

Opustil som pohodlie a ostrova hvar a vydal sa spoznávať chorvátske a slovinské parky. Prešiel som si pobrežie a mal namierené do mesta Pula, odkiaľ chcem navštíviť Postojnskú jamu, Predjamský grad, Bledské jazero, Plitvické jazero a Národný park Krka

Už pekných pár dní ma sprevádza zachmúrená obloha. V podstate sa míňame a stretáme od ôsmeho dňa mojej cesty, kedy som chytil okraj búrky, ktorá kúsok odo mňa ničila autá a strechy domov veľkými krúpami. Ale o tom som už písal.

Zo Šibenského mostu si môžte skočiť body jumping za cca 30 eur.

Pod mostom sa dá okúpať, ale voda je tam vraj ľadová.

Ke%d som prechádzal cez Zadar, zaspomínal som si na pionierský tábor. Bol som tu niekde okolo pred vyše 25 rokmi.

Zvečerievalo sa, ale to mi nevasilo. bol som odpočinutý a išlo sa mi dobre. V helme mi vrešťala Anténa Rock, proste pohodička, brnkačka. Ale to sa o chvíľu zmenilo. Od mora začal fúkať taký nárazový vietor, že som mal miestami pocit, že zvlietnem. bolo to, ako by do vás narážali vlny. Pár malých pohodových, čo vás trochu pohojdajú a potom tlaková vlna ako po výbuchu. Pri prvom možnom mieste vhodnom na prespanie som zastavil.

fúkalo tak, že som v noci pokukoval po motorke, či ešte stojí. Ale bola otočená chrbtom k vetru a ešte mala za sebou múr.

Obzrel som si ubytko. Ak príde ta búrka až sem, som celkom dobre schovaný. Bola to evidentne opustená reštaurácia. Bezdomovec mi núkal madrac, že má 2, ale zdvorilo som odmietol. Nespal tam, zjavne mal niekde bezpečnejšie miesto.

Ráno som sa dozvedel, čo mi to v noci nedalo spať.

https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-svet/612444/chorvatske-pobrezi-zasahla-tsunami-dalmacii-rozsvitilo-26-tisic-blesku-za-2-hodiny.html?fbclid=IwAR3L6pD5Qaf8eDykQnu-MmAh7FE9pvz4Zqi4n2u5AdcSuYMr-Ss_zSX9dJE

Pin It on Pinterest

Share This